WEREWOLF: THE APOCALYPSE – EARTHBLOOD

World of Darkness je v zadnjih nekaj letih doživelo številne izdaje video iger, veliko jih še pride, ena največjih med temi prihajajočimi igrami pa je že skoraj pri nas. Cyanide je v preteklosti že ponudil precej dobrih izkušenj s podobnimi igrami kot so Styx in Call of Cthulhu, toda s prihajajočim Werewolf: The Apocalypse – Earthblood se razveja z bolj akcijsko usmerjenim RPG.

Earthblood je postavljen v svet World of Darkness. To je svet polno nadnaravnih bitij, kot so vampirji in volkodlaki. Za razliko od vampirjev, ki se v svetu probajo integrirati v različne človeške družbe so volkodlaki samotarji, ki se držijo zase. Volkodlaki se v večini borijo proti korporacijam in ljudem, ki uničujejo naravo, ki je njihov naravni habitat.

V igri igrate volkodlaka po imenu Kahal. Po tem, ko Kahal ubije soplemenjaka se odloči, da bo zapustil pleme in se odpravil v severozahodni del Amerike. V igri se borite proti močni korporaciji Pentex in onesnaževanju, ki ga povzroča. Znotraj tega sveta greste kot igralec skozi misije, ki lahko vplivajo na celoten svet. Hkrati se vam pa lahko odklenejo sekundarne misije. Kot Kahal boste imeli možnost spreminjanja oblike oziroma forme v kateri boste igrali. Imeli boste možnost izbiranja med tremi različnimi oblikami, ki so: Človek, volk ali pa volkodlak. Vsaka oblika ima svoje prednosti in odvisno od tega, kaj potrebujete v danem trenutku se boste odločili, katero izbrati.

  • Forma človeka se bo v večini uporabljalo za sprehajanje po delih zemljevida, kjer vam je to dovoljeno, ker vas računalnik ne bo zaznal, kot možnega sovražnik, ki se spreminja v volkodlaka. Seveda poleg tega bo človeška forma uporabna tudi pri “takedownih” in pri pogovorih. Pomembno je tudi vedeti, kar je nekako logično, da se bo človeška forma uporabljala tudi pri različnih računalniških aktivnostih in pri poseganju v kable elektronike.
  • Forma volka boste v večini uporabljali za infiltracijo. Kot volk ste manjši, bolj agilni in hitrejši. Tako, da vam infiltracija ne bi smela delati problemov. Volk je tudi pomemben, če želite pobegniti pred sovražniki ali pa se trudite, da vas ne zaznajo kamere.
  • Formo volkodlaka boste uporabljali v borbi proti sovražniku. Če vas zaznajo in se morate prebiti čez hordo varnostnikov in različnih sovražnikov vam bo forma volkodlaka še kako prav prišla. Toda ta forma ima tudi 2 različna “stancea”. Prvi je “Agile stance”, ki vam dovoljuje hitrejše premikanje, umikanje udarcem in izstrelkom ter hitre udarce. Drugi je pa “Heavy stance”, ki vam bo dovoljeval, da bodo vaši udarci močnejši ter boste prejemali manj škode od sovražnikovih napadov.

Poleg različnih stanceov znotraj forme volkodlaka je pa pomemben tudi “frenzy”. Ko se borite s sovražniki se vam konstantno polni “frenzy” meter. Ko ga aktivirate boste polni mogočne adrenalinske moči, ki vam bo dovoljevala, da boste uporabljali super močne in hitre napade. Toda “slabost” tega je pa ta, da vmes ne boste mogli uporabljati drugih posebnih moči oziroma “heal”.


Igra ni open world ampak boste imeli na voljo več različnih velikih “mehurčkov” zemljevida, ki ga boste lahko raziskovali, delali misije ter nabirali zbirateljske predmete znotraj igre. Poleg sveta igre boste lahko občutili tudi svet, ki ga igra imenuje Penumbra, ki je “kraljestvo” med fizičnim delom sveta in duhovnim. Penumbra bo imela zanimive ter raznolike izzive, ki jih boste reševali.
Earthblood bo zelo linearna igra, ki vam ne bo dovoljevala veliko “backtrackinga”, kar pomeni, da boste čez celotno zgodbo, kar hitro prepotovali. Seveda linearnost še ne pomeni, da znotraj misije ne bo mogoče izbrati različne poti, se mogoče osredotočiti na kakšno stransko zadevo ali pa na kakšen zbirateljski predmet, ki vas čaka za ovinkom.


Kot se pa verjetno spodobi za RPG igro bo ta igra imela več različnih koncev (točno 2), ki bosta popolnoma odvisna od vaših odločitev. Kljub temu, da je zgodba in progresija dokaj linearna boste seveda vi dragi igralci imeli, nekaj možnosti izbiranja različnih odločitev tekom igre, ki se bo seveda potem tudi glede na to igra odvijala glede na vašo odločitev.
Igra ima zelo zanimiv “storytelling”, ki je meni zelo všečen in vas hitro potegne v igro. Žal pa nekje ta igra malo počepne in to je v grafičnem svetu. Grafičnost igre mogoče ni ravno na nivoju današnjega sveta. Glede na to, da je zgodba dokaj zanimiva in je igralnost zelo “smooth” lahko rečem vsaj zame, da je bila grafika postranskega pomena.

Igro bi priporočal vsem (ki niste preveč kritični in nimate najvišjih pričakovanj), ki jim je pomembna zgodba in, ki uživajo v “single player” igrah. Je pa mogoče manj priporočam vsem, ki je grafika na prvem mestu.

8/10
Total Score
Very good

(+) Story telling in igralnost
(+) Combat system
(+) Stealth
(-) Grafika

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post
Next Post

Curse of the Dead Gods – Recenzija

Related Posts