Little Nightmares II – Recenzija

Prebujeni v skrivnostnem in vznemirljivem svetu, kjer se počutite tako majhni ob ogromnih grozah, ki vas zalezujejo. Vaša naloga bo ugotoviti, kaj se dogaja v tem nejasnem in srhljivem okolju. Od lokacije do lokacije boste kmalu videli, da se stvari v tej čudni okolici samo še poslabšajo, vendar vas bo radovednost povlekla v igro. Little Nightmares II je “nadaljevanje” temne in abstraktne groze, ki nam jo prinaša Studio Tarsier. Prvotna igra skupaj z njenim DLC so oboževalci žanra in edinstvenega umetniškega sloga zelo pozitivno sprejeli, druga igra pa definitivno ne bo razočarala.

Biti majhen v svetu, polnem velikanov, je precej strašljiva misel, toda nanjo se igra zanese in tudi izkoristi do potankosti. Ko potujete po nočnem svetu igre, se soočate z različnimi ovirami, ki jih morate premagati toda v večini na način na katerega mogoče niste navajeni. Ali gre za pošast, ki jo morate premagati ali pa popolnoma nedolžno sestavljanko, ki jo morate sestaviti s svojo inteligentnostjo in dokazati igri, da ne glede na velikost vašega karakterja lahko pridete na cilj.

Igrali boste kot majhen deček z imenom Mono, ki ga bo krasil rjav plašč in papirnata vreča z luknjami pri očeh. Mono se bo zbudil ob statičnem televizorju v gozdu, preden se bo odpravil na pot. Kmalu zatem boste srečali svojo prvo osebo – čeprav bi bila beseda pošast bolj primerna – skupaj s svojim spremljevalcem na grozljivi poti, Sixom. Mono in Six bosta morala skupaj pobegniti pred to pošastjo, kmalu preden prispeta izkrivljeno mesto. Par bo prehodil to grozljivo deželo in poskušal ugotoviti, kaj se dogaja.

Če poznate Little Nightmares, boste vedeli, kaj igra vključuje in se boste verjetno počutili, kot doma. V Little Nightmares II boste tekali po ogromnih delih mesta in iskali izhod, stvari, ki jih lahko uporabite, ali zbirateljske predmete. Skrivajte se pod mizami pred sovražnimi pogledi vaših sovražnikov, povzpnite se na knjižne police in s svojo težo aktivirajte ročico – to so stvari, ki bi jih pričakovali od tega drugega naslova, le razmere bodo bolj vznemirljive in napete kot kdaj koli prej. Kar zadeva zbirateljske predmete, lahko za Mono odkrijete nove kape, ki bodo zamenjale njegovo papirnato vrečko.

Grafika je tako kot vedno briljantna. Edinstven umetniški slog se drži v tem svežem okolju in je prav tako grozljiv kot kdaj koli prej, le da je zdaj igra toliko lepša na pogled. Obstaja veliko posnetkov in prizorov, kjer se osvetlitev in lestvica združita, da bi ustvarili okolja, ki so resnično lepa na pogled, četudi so entitete v njih pošastne. Cenjene so tudi razlike v nastavitvah, od gozda do mesta in znotraj tega mesta se stavbe, v katere boste vstopili, med seboj močno razlikujejo. Vsi liki in pošasti so prav tako čudovito animirani, pri čemer sta Mono in Six majhna in šibkejša bitja, medtem ko večja in nejasna bitja trzajo ali se skrivajo in svoje prizore prečkajo na svojevrsten način.

Zvočna zasnova v prvotni igri je bila fantastična, Little Nightmares II pa ta koncept popelje še dlje in naredi nekaj briljantnih trenutkov – pa tudi nekaj grozljivih. Glasba se bo predstavila primerno glede na dogodke znotraj igre. V ozadju lahko slišite napete zvočne posnetke ob napetem dogajanju oziroma hitra in glasna glasba, če na primer bežite pred sovražniki. Ves čas igranja se zvočni posnetek sliši zelo lepo in ne glede na igro bo zvok velik del vaše grozljive dogodivščine. Obstajajo pa tudi trenutki, kjer bo ambient tako tih in počasen, da boste slišali samo vaše korake. Nenadni zvoki gibanja, udarci ali kriki bodo več kot dovolj, da vas bo zdrznilo in vas navdali s paniko.

Little Nightmares II močno gradi na tem, kar je dosegel prvi naslov, in si z velikimi napori prizadeva doseči še več v svoji postavitvi, oblikovanju in igranju – in to absolutno uspe na vseh področjih igre. Od začetka do konca te 5-6 urne izkušnje boste sedeli na robu svojega sedeža. Prepričan sem, da bo oboževalcem prve igre, nadaljevanje še bolj všeč, vsi novinci pa bi se morali brez dvoma vrniti in igrati obe igri. Ambient je res grozljiv in čudovit ob enem in resnično upam, da bomo v prihodnosti videli več od Tarsier studia.

10/10
Total Score
The best

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post
Next Post

Curse of the Dead Gods – Recenzija

Related Posts