Days Gone (PC) – Recenzija

Igra Days Gone je ena redkih ekslkuziv za PlayStation platformo ki je priromala tudi na PC. Sprva me je prevzela jeza saj sem stežka verjel, da je sony to naredil ampak po krajšem razmisleku sem mnenja, da je to edini pravi korak pri združevanju gamerjev. Igra Days Gone ni le še ena zombie igra saj ima globjo igralnost kot pa le brezumne zombi streljačine ki jih že poznamo. Pa si najprej poglejmo prikolico.

Pa začnimo pri imenu ” Days Gone ” ki ni le naslov igre pač pa tudi sistem prištevanja dni od dneva ko se je zgodba našega protagonista Deacon St. John-a začela. Igra ima odprti svet in velik poudarek je na sistemu potovanja z motorji in izdelovanju orožij ter pripomočkov, ki nam pomagajo preživeti. Motor potrebuje gorivo, ki pa je redko in prav tako municija ter prva pomoč kar poskrbi za pravi iziv.

Igra hitro kaznuje neprevidnost, če ste mislili, da boste kar tekli skozi igro se žal motite saj so izdelovalci v igro postavili kar nekaj ovir. Ste po pomoti udarili po avtu ali pa se zaleteli v vozilo? No tu je alarm ki v trenutku naznani vašo prisotnost in takoj privabi freakerje.

Sprožen alarm lahko v avtu tudi odstranite a ker postopek ni tako hiter je velika verjetnost, da je za vas že prepozno saj so vas že obkolili. Ali imate pištolo in ste pomotoma vstrelili? Potem takem vas freakerji opazijo in se hitro med seboj informirajo ter še preden imate možnost reagirti že se je mali bataljon pripravljen hraniti z vašim truplom.

Igra nam ponuja bogat nabor orožij katera odklepamo skozi igro in sestavljamo s pomočjo naravnih materialov in receptov. Med igro je pametno strateško razmišljati saj se po mapi sprehaja več velikanskih skupin katere so sestavljene iz okoli 50 do 500 swarmerjev in res ne bi bilo pametno jim izdati svojo lokacijo saj municije imate verjetno premalo in prve pomoči prav tako.

Glavno prevozno sredstvo je motor kateri pa tudi ne gre na zrak pač pa ga morate točiti z gorivom kateri pa je kot smo že omenili omejen. Vsako daljše potovanje z motorjem mora biti taktično saj si morate zagotoviti dovolj goriva za prihod od točke A do točke B kar zna vsebovati tudi postojanke kjer si motor natankate. Ker je motor mehanična zadeva se tudi kvari glede na prevoženo razdalijo in morebitna srečanja z ovirami. Razervni deli v igri so in najdete jih lahko v raznih vozilih po mapi. Po mapi so postavljene pasti od raznih Drifterjev ki te želijo oropati pa vse do mutiranih živali ki so nenormalno agresivne. Velik del igre je tudi osvajanje bunkerjev ki služijo kot naše zavetišče. Osvojimo ga tako, da pobijemo vse do zadnjega hudobca in najdemo vrata do bunkerja.

Zgodba gre nekako tako naš glavni karakter je bil na sodni dan postavljen pred veliko življenjsko odločitev in sicer izbirati je moral:
1. se reši skupaj s svojo ženo Sarah Whitaker in prepusti najboljšega prijatelja Boozerja usodi
2.reši ženo in ostane skupaj z najboljšim prijateljem ter mu poskuša pomagati preživeti usodni dan.

Deacon se dloči, da pošlje ženo na varno in ostane z Boozerjem. Od tega trenutka zgodba skoči 2 leti v prihodnost in igra se začne. Svet je opostošen in povsod mrgoli stvorov. Res, da imajo podobne karateristike kot zombiji a to niso imajo tudi drugačno ime in sicer rečejo jim freakers. To so kanibalistični mutirani ljudje ki brezumno tavajo po svetu in vodi jih le ena stvar to je hrana. Torej svet je prizadela pandemija ki je pobila večino človeštva in začela spreminjati organizme . Živali so postale napadalne ljudje pa so se razdelili na 3 tabore. Drifters, Rippers in NERO.

Drifters ali drugače odpadniki so ljudje ki želijo v teh težkih časih preživeti. Večine se držijo moralna načela a ker je v svetu pomankanje hrane in zdravil se skupnosti/kampi med seboj bojujejo in so primorani se obrniti tudi k medsebojnemu nasilju.

Rippers so verski ekstremisti ki niso nič drugega kot navadni okultisti. Nekaj časa po sodnem dnevu so se ljudje začeli obračati k veri in iskati odgovore za nastalo situacijo. V tem času se jim zmeša in začnejo se truditi in odrešiti svet preko žrtovanj in kaznovanj ljudi saj verjamejo, da so njihova pota kriva za nastalo situacijo.

NERO je vladna organizacija ki skrbi za raziskovanje učinka virusa. Opremljeni so z helikopterji, zaščitnimi oblekami in orožjem kateremu žal nismo kos. Vojakom se skozi igro izogibamo oziroma nas oni kontaktirajo ko je to potrebno.

Zgodba ima veliko razpletov/zapletov in ker vam nočemo pokvariti igre smo pri zgodbi malo šparali saj smo mnenja, da se jo res splača preigrati ker igra nas dobesedno vživi in poveže s samimi karakterji v igri.

Priznati moramo, da smo se v igro spustili subjektivno saj smo igro vzljubili že na prejšnih PlayStation 4 konzolah ker nas je igra enostavno navdušila. Sicer tu je poudarka na PC verziji torej moramo tudi to pošteno oceniti in povedati, da je izdelovalcem igre odlično uspelo igro portati na PC. Igra nam daje dober občutek igranja in deluje kot bi bila narejena za pc. To pomeni, da ni nerodnih kontrol in tudi performance je na nivoju. PC verzija ima odklenjene sličice na sekundo (FPS), boljšo in seveda bolj polno grafiko ter podporo za ultra-wide monitorje. Distanca izrisovanja je krepko daljšain število senc je tudi naraslo. Če primerjamo igro z original PS4 verzijo vidimo, da so se izdelovalci res potrudili. Igra je že na last gen konzolah bila fenomenalna tu pa gre z nadgradnjo še korak dalje. Čeprav smo igro že preigrali na PS4 z načinom (melee only – orožja za na blizu torej sekire,palice, noži) smo to storili tudi na PC kjer pa smo preigrali s strelskim orožjem, da smo okusili tudi ta del igre in prav tako je zgodba taka, da te vedno znova potegne notri. Zavedamo se da se ljudje srečujejo z raznimi hrošči a mi na srečo nismo zasledili nobenega. Če igre še niste preigrali je to pravi čas za nakup. Naša ocena igre je 9 od 10.

9 10 0 1
Nau0161a ocena
Nau0161a ocena
9/10
Total Score
Amazing




Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

EXCLUSIVE INTERVIEW WITH ROK JESENIČNIK – Co-founder and CFO at Gamex studio developer of SIMPOCALYPSE

Next Post

Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown – recenzija

Related Posts