RIDE 4 – IT GOES 4 REAL

Ride 4 ne troši vašega časa. Kako igro zaženete ste že sredi dirkalne akcije. Prva stvar, ki jo imate po ustvarjanju svojega motorističnega avatarja, je, da v določenem času opravite preizkusni krog, pri tem pa zagotovite, da vozite dovolj čisto, da niti malo ne zavijete s steze, ker bo to razveljavilo celoten krog in posledično morete probati znova, dokler perfekten krog ni prevožen kar je popolnoma razumljivo zaradi tega ker RIDE 4, da izreden poudarek na realizem dirkanja. (Uvodnega začetnega kroga ni mogoče preskočiti.)

Milestone je danes izjemno zaposlen razvijalec z več naslovi na trgu, vključno z MXGP 2020, MotoGP 20 ter Ride 4. Da, Ride 4 je bil prvotno izdan za osebne računalnike, Xbox One in PS4. 8. oktobra 2020, vendar je razvijalec temu sledil z izboljšano in nadgrajeno različico za naslednje generacije konzol.

Ko je bil Ride 4 prvotno objavljen, je igra imela več kot 250 koles, 34 dirkalnih prog in 22 uradnih proizvajalcev motorjev. Z nadgranjami za PS5/XSX/S se je spremenilo le to, da so pri Milestonu poskrbeli, da igra resnično povleče vso moč iz nove generacije in ponudi igralcu res maksimalno stopnjo realizma v dirki tako glede občutka dirkanja kot vizualno. Tu je novost za izboljšano različico naslednje generacije:

  • 60 sličic na sekundo
  • Podpora za PS5 DualSense (PS5)
  • Podpora za Quick Resume (XBSX/S)
  • Na dirkah naslednje generacije je na stezi namesto 12motorjev – 20motorjev – enako velja tudi za splet

Delanje recenzije Ride 4 na PS5 mi je dalo priložnost, da resnično preizkusim razlike med PS4 ter PS5 z uporabo haptic feedbacka in adaptive kontrolerja. Čeprav sem lahko opazil razliko na obeh področjih, izkušnja ni bila tako dramatična, kot sem upal. ( Dosti bolj pride DualSense kontroler do izraza pri naslovu od istega proizvajalca in sicer MXGP2020. )

Med divjanjem po progi se resnično čutijo nove izboljšave kontrolerja. Pri visoki hitrosti je bilo možnosti čutiti površino proge po celotni roki. Adaptive kontroler se počuti realno pri pritisku na plin in zavorah, vendar ni tako izrazit kot drugi naslovi, ki so izkoristili DualSense dosti bolje kar sem omenil že zgoraj. Obenem kar je vredno pripomniti je to, da se dirkanje čeprav je narejeno izredno realistično ( predvsem kar se padcev tiče ) ne čuti – zadovoljivo vsaj pri izredno velikih hitrostih ne. Če morem po domače povedati, iti po progi 200km/h se je počutilo včasih kot da se z kolesom peljem po cesti pa malo hitreje gonim. To je ena stvar, ki je bila zame osebno pri Ride 4 dealbreaker.

Kar se tiče prog samih, čeprav nadgradnja na naslednjo generacijo prinese ogromno novosti pa vse proge sledijo istemu kopitu in sicer ni nobenega življenja danega v proge in vsaka proga izgleda mrtvo ter skorajda identično. Tega ne mislim v smislu, da se proge ponavaljajo ampak, da poleg betona ni ničesar drugega za videti. Čez čas imaš občutek, da dirkaš le zase in nimaš nikogar od občinstva, ki bi te gledal ali navijal zate. Tukaj bi Milestone definitino lahko dobil kakšno točko več.

Kar se tiče primerjave z njihovimi drugimi naslovi če primerjamo MXGP20 z RIDE4 – je definitivno boljša stvar MXGP20 v smislu prog, kaotičnega divjanja ter izkoristka PS5 ter dualsense kontrolerja. Če pa ste ljubitelj bolj elegantnega ter realističnega dirkanja pa boste definitivno navdušeni nad naslovom RIDE 4.

Če ste RIDE 4 kupili digitalno za PS4 vam pripada brezplačna nadgradnja na PS5 verzijo do 30 Aprila 2021.

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Pomanjkanje grafičnih kartic se bo še poslabšalo

Next Post

TOM CLANCY’S DIVISION® 2 PRAZNUJE 25-LETNO OBLETNICO RESIDENT EVIL

Related Posts