IMMORTALS FENYX RISING – MYTHS OF THE EASTERN REALMS – Pakiramo na Kitajsko

Od svoje predstavitve konec lanskega leta je Immortals Fenyx Rising pripovedoval zgodbo o novem protagonistu, ki raziskuje svet, ki temelji na grški mitologiji v satirični pripovedi med Zeusom in Promethejem. Prvi del plačljivega DLC-ja, A New God, se je začel tam, kjer se je zgodba osnovne igre končala, kar je Fenyxu nudilo še več izzivov vendar, so bili ti izivi definitivno vredni končne nagrade. Novi DLC Miti vzhodnega kraljestva, zapušča igralec Zlati otok in Olimp za seboj ter se poda v raziskovanje ločenega sveta, ki temelji na kitajski mitologiji, skozi oči novega junaka Ku.

Medtem ko se je New God lotil drugačnega pristopa kot osnovna igra, ki se je osredotočil predvsem na uganke in izzive platformiranja, ne pa na raziskovanje, Myths of the Eastern Realm je bolj podoben glavni zgodbi kar nas je izredno razveselilo.Za tiste, ki so uživali v odprtem igranju igre Immortals in lahkotnem tonu, je Kuova zgodba zabaven prevod glavne zgodbe igre v fascinanten predstavljen svet Kitajske mitologije mogoče edino malce premalo v globino

.

Myths of Eastern kingdom se začnejo podobno kot Immortals Fenyx Rising z uvajanjem igralcev v svet, kjer so bogovi in ​​smrtniki v nevarnosti zaradi zlonamerne sile in samo naš junak lahko reši svet pred uničenjem. Ta junak je Ku, ki se zbudi, ko ugotovi, da je sam, obkrožen z ljudmi, ki so postali kamniti – zgodba o izvoru, ki jo Ku deli s Fenyxom namreč obe igri imata podoben začetek. Ku izve, da je zavladal kaos, boginja Nuwa pa mora vzpostaviti ravnovesje. Čeprav Nuwa sprva želi, da Ku ostane na mestu, mu sčasoma dovoli, da pomaga z iskanjem kosov neba in Zemlje. (Kar je izredno zanimivo mapa sveta je narejena v obliki YING-YANG)

Od tam mora Ku raziskati svet in dve ločeni regiji, kar je v bistvu skrajšana različica Zlatega otoka, kjer so bili različni zbirateljski predmeti, sovražniki in uganke preoblikovani, da ustrezajo kitajski mitološki temi DLC. Na primer, “granatno jabolko” je postalo “breskev”, “olimpijske fige” so “žafran”, “kovanci za Harona” pa so nadomeščeni z “kovanci iz jade kamna”.

Tako kot pri osnovni igri je tudi zgodba Ku razdeljena na ločene naloge, ki jih lahko igralci opravijo v svojem ritmu kako pač vsakemu posamezniku ustreza tok igranja. Obstaja tudi veliko neobveznih ugank in področij za raziskovanje, ki prinašajo odlične nagrade, ki igralcem omogočajo nadgradnjo Kujevega zdravja, vzdržljivosti in orožja ter tudi izgleda. Čeprav nove uganke in izzivi sledijo podobni formuli kot osnovna igra, obstajajo novi elementi, kot so oblaki, ki so premične platforme, ki se zlomijo, ko pridejo v stik z nečim trdnim. Zanimivi dodatek teh ugank so različica Mural Challenge puzzlov.

Immortals: Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm Screenshots |  gamepressure.com

Čeprav je zemljevid očitno manjši in je Kujeva zgodba veliko krajša od Fenyxove, to ni slabo. Pravzaprav so se nekatera Fenyxova prizadevanja po osvoboditvi posameznih bogov vlekla in vlekla, vendar so Ku-jeve misije bolj preproste kar naredi samo igro bolj zanimivo čeprav je krajša. Za igranje mitov vzhodnega kraljestva vam ni treba imeti preigrane osnovne igre ali dlcja A new God, a ob predpostavki, da je večina tistih, ki skačejo v DLC, v igri vložila vsaj nekaj časa, je lepo, da je to novo zgodbo mogoče končati v približno petih do desetih urah, odvisno od tega, koliko želite raziskati.

Seveda nekaj tega pride na račun globine izvirnika. Za razliko od Fenyxa Ku ni mogoče prilagoditi in ima veliko manj nadgradenj za odklepanje. Skoraj vse njegove veščine postanejo dostopne že zgodaj in za vsako je manj konteksta kot pri Fenyxu.

Morda je najboljši del mitov vzhodnega kraljestva ta, kako prikazuje mitologijo in kulturo, ki ju večina zahodne publike ne pozna. Medtem ko je grška mitologija vedno znova zajeta – zlasti v zadnjih letih z naslovi, kot sta Hades in Assassin’s Creed Odyssey, – je redka igra, ki se potopi v kitajsko mitologijo, še posebej, če se ne sklicuje na Sun Wukong ali Potovanje na zahod. Tako kot glavna igra ima tudi DLC veliko referenc, ki jih bodo spoznali poznavalci izvirnega gradiva, poln pa je tudi svetovnih dnevnikov, ki opisujejo mite in izzive ter spodbujajo igralca, da izve več.

Slideshow: Immortals Fenyx Rising - Myths of the Eastern Realm Review  Screenshots

Myths of the Eastern Realms pokriva podobne teme kot Immortals Fenyx Rising, vendar so podrobnosti v jeziku, ki jih obdaja, različne in značilne za kitajsko kulturo. Način, kako Ku in drugi liki govorijo o stvareh, kot so družina, predanost in tradicija, je zelo v skladu s starodavnimi kitajskimi razmišljanji in koncepti, kot je sinovska pobožnost, nedvomno pa vpliva na Ubisoft Chengdu, kitajski studio, ki je vodil razvoj celotnega projekta. Kljub temu, da je vsaka ločena, dejstvo, da je med temi kitajskimi in grškimi zgodbami treba potegniti toliko vrstic, pravi, kako prožne so svetovne mitologije – pa tudi tako podobne zgodbe, ki so jih v različnih kulturah pripovedovale različne kulture.

Za razliko od A New God in prihajajočih The Lost Gods (ki so ga dražili kot prerivalca od zgoraj navzdol, ki se vrača v grško mitologijo), se Myths of the Eastern Realm drži formule osnovne igre. Čeprav Immortals Fenyx Rising ne poskuša znova izumiti kolesa, je sam dokazal, da lahko namestitev znanih elementov v novo okolje ustvari sveže in razburljive izkušnje igranja – zato ne bi smelo biti presenečenje, da je igra to ponovila. Razvil Ubisoft Chengdu in objavil Ubisoft, Immortals Fenyx Rising: Myths of the Eastern Realms bo na voljo 25. marca za osebne računalnike, Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One v Xbox Series X. Pregledno kopiranje je zagotovil založnik.

8/10
Total Score
Very good

Igro lahko kupite TUKAJLE!

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Sea of Solitude: The Director’s Cut recenzija

Next Post

ODDWORLD: SOULSTORM – Nova igra z staro mehaniko.

Related Posts