God of War: Ragnarok – PS5 Recenzija

Dobrodošli pri Ragnaroku. Prišel je čas, ko bodo recenzije za eno od najbolj pričakovanih iger uvidele luč interneta. Recenzija bo kar se le da “spoiler free”, tako, da jo lahko brez kakršnih koli zadržkov preberete. Osebno sem odigral celotno igro, kar se zgodbe tiče in moram priznati, da le ni tako kratka kakor mogoče nekateri pričakujete. Odvisno od tega na katerih nastavitvah igrate ampak vam bo igra definitivno vzela minimalno 30 ur preigravanja.

Ragnarok se prične v Midgardu, kjer Kratos čaka svojega sina Atreusa, da pride nazaj iz lova. Lahko že kaj hitro opazimo razlike v obnašanju obeh karakterjev in tudi malo večjo zrelost samega Atreusa. Kaj hitro ugotovimo, da bo igra vzela drugačen pristop od prvega dela. Tukaj se sama zgodba začenja odvijati zelo hitro. Tudi prvi “boss” fight vam bo na voljo že v prvih nekaj minutah (do 1 ure) igranja. Kakor že v prvi igri se tudi tukaj Atreus sprašuje o svojem poslanstvu in tudi o tem kdo sploh je Loki. In celotna zgodba pripelje do tega, da morata oče in sin ustaviti Ragnarok. Seveda k tej borbi veliko pripomorejo tudi njuni prijatelji. Od Broka do Sindrija pa še mnogo več spoznanstev tekom igranja. Nekaj bo verjetno presenečenj ampak mislim, da nič takega, kar mogoče ni bilo že pričakovano. Ali pač?

V igri je kar nekaj starih in novih karakterjev. Nekateri imajo malo več pomena drugi spet malo manj. Pomembno je to, da dejansko ima vsak izmed njih neko nalogo oziroma je velik del celotne igre. Ragnarok nam bo prikazal ogromno prevar, zanimivosti in nas bo od začetka do konca držal na konicah prstov oziroma na robu sedeža. Definitivno je zgodba presenetila in bi rekel, da je velika nadgradnja predhodnika. Poleg Atreusa bomo tekom igre imeli lahko še kakšnega kompanjona, ki nam bo delal družbo in se boril poleg nas. Seveda to ne bo odvisno od nas ampak od misije, ki jo trenutno delamo.

Kar se tiče zemljevida in svetov lahko povem, da so odklenjeni vsi svetovi ampak seveda ne takoj od začetka. Svetovi so dokaj obširni in je kar nekaj srednje odprtega sveta, kjer potuješ s svojimi volkovi, ki vas vlečejo na saneh. Čeprav večino igre preživimo na nogah ima pa Kratos dodano možnost, da se s svojimi Blades of Chaos potegne na vrh nekega kamna oziroma poti. Namesto, da bi počasi plezal je to zelo lep dodatek ki pripomore k hitrejšemu premikanju po zemljevidu. Pomembno je vedeti tudi to, da je zemljevid vsaj kar se mene tiče malo večji in je definitivno ogromno stranskih stvari za raziskovati. Od Odinovih vran pa to raznih legendarnih skrinj. Vseh 9 svetov je zelo raznolikih in ni povsod zaznati, da je prišel čas Ragnaroka. Midgard je zasnežen, večino ostalih svetov pa je nekako ostalo podobnih oziroma se na drugačen način pokaže približevanje konca sveta.

Raznolikost sovražnikov je v tej igri definitivno večja in tudi nekateri nasprotniki so težje premagljivi, kakor so mogoče videti na prvi pogled. Borba je gladka ampak surova in polna brutalnosti, kar smo tudi navajeni od God Of War iger. V igri imamo možnosti uporabe tako Leviathan Axe kot tudi Blades of Chaos že od samega začetka. Kot smo že navajeni ima vsako orožje tudi možnost Runic napadov in tudi dodatek, ki ga lahko ponudite svojemu orožju. Možno bo tudi uporabitve Spartan Rage na 3 različne načine, za katerega se boste odločili bo pa popolnoma vaša lastna izbira. Celotna borba se tekom igre vse bolj in bolj razvija. Z vsako dodatno uro igranja pridobimo kakšen nov način borbe oziroma nove možnosti napadov. V igro so bili dodani tudi možnosti napadanja s pomočjo narave, ki lahko definitivno olajša tudi še tako težke borbe v katerih smo se znašli.

Ragnarok v primerjavi z prvo igro doda tudi veliko več večjih bitk oziroma “boss battle”. Tega je definitivno več in tudi bolj brutalni in zanimivi so. Je kar nekaj naključnih sovražnikov, ki so malo večji od navadnih ampak jih prikažejo kot boss battle in moram priznati, da te take borbe res pripravijo, da pokažeš vso svoje znanje, da jih premagaš. Tako, da kar pripravite resurrection stones, ker jih boste krvavo potrebovali. Igra vsaj kar se mene tiče je za odtenek ali dva težja od prve in moram priznati, da sem se “prevečkrat” že srečal s smrtjo. Na kar nisem najbolj ponosen.

Seveda ne smemo pozabiti tudi na našo obleko, ki nas varuje pred “zunanjimi vplivi” aka sovražniki. Tukaj nič presenetljivo novega, kar pa je bilo dodano so pa Amuleti. Imate možnost, da si izberete amulete, ki vam bo izboljšalo vašo statistiko Kratosa. Torej na primer imate odklenjen 1 socket in si izberete amulet, ki vam lahko dvigne katerikoli atribut, odvisno od amuleta samega. Poleg tega pa če imate izbran cel set dobite še dodatne bonuse. Vse skupaj, kar pripomore k lažjemu premagovanju nasprotnikov, hkrati pa vas nekako potisne v to da razmislite in pametno izberete na kakšen način se boste borili in kakšni bonusi vam godijo, glede na vaš stil igranja. RPG način je malo bolj razširjen kakor v prvi igri ampak vsaj za mene na srečo le tega ni preveč.

Za razširitev znanj in različnih možnosti v borbah imamo za to tudi skill tree. Skill tree se deli glede na orožje in posebej za našega kompanjona. Ne bom hodil v podrobnosti, ker si želim da užijete vse lepote te igre sami ampak lahko povem, da poleg tega da z lastnim XPjem odklenete različne skille, je bila še dodana možnost dodatne nadgradnje. Torej odklenete skill in če z njem naredite določeno število uspešnih napadov boste dobili možnost, da temu skillu dodate še token, ki vam ponudi še dodaten boost temu skillu. Kar je zelo dobra stvar še posebaj če določene napade redno uporabljate in si jih želite še dodatno nadgraditi.

Stranske misije so zgodba zase in res pripeljejo do tega, da se vprašaš, če je to dejansko stranska misija ali celo del glavne zgodbe. Vse skupaj je zelo lepo povezano in dejansko spoznavaš preteklost karakterjev, njihove pretekle napake, ki jih mogoče le poskušajo popraviti ali pa jih nekam globoko zakopati. Raziskovanje in igranje stranskih misij zatorej le ni tako dolgočasno in ponavljajoče, kakor smo jih vajeni v kakšnih drugih igrah. Ampak so osvežujoč pokazatelj do kakšnih čustev in zgodb te le te lahko pripeljejo.

Če prištejemo vse skupaj je res ogromno za postoriti, spoznati in raziskati. Ogromno stranskih misij, glavne zgodbe in vseh ostalih zbirateljskih predmetov je za nabrati po dejansko odigrani zgodbi. Prava nadgradnja prve igre v vseh možnih pogledih. Nikoli ne počivate in zmeraj vam igra pred nos vrže nekaj novega. Nov način igranja, novi dodatki itd. Tako, da do zadnje ure igranja ne boste čisto prepričani, če ste dejansko vse uspeli odkriti in raziskati.

God of War: Ragnarok vam pričara vse kar ste pričakovali in še mnogo več. Zabavna, resna, polna čustev igra, ki vas bo priklenila na PS5 konzolo in vas ne bo spustila dokler jo ne odigrate. Z enkratno glasbo, pogovori med tabo in Mimirjem in raziskovanjem širnega sveta Nordijske mitologije bi definitivno z polnim srcem rekel, da je to ena najboljših, če ne celo najboljša igra, ki smo jo dobili v tem letu (mogoče celo v zadnjih letih).

10/10
Total Score
The best

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Zver za 4K gaming. Nvidia RTX 4090 recenzija

Next Post

Hogwarts Legacy – PS5 Recenzija

Related Posts