God of War: Ragnarok – PS5 Preview

Dobrodošli ponovno v Midgardu, kjer se bosta na novo pot podala Kratos in njegov sin Atreus. 

God of War Ragnarok je dolgo pričakovano nadaljevanje igre God of War kjer smo se prvič srečali s Kratosom in Atreusom v nordijski mitologiji. Kakor že vemo nam nadaljevanje pripravlja še več epskih borb, zgodb in dogodivščin. 

Igra je nadaljevala začrtano pot iz prve igre in si ni pustila preveč spreminjati načina igranja. Kljub ne velikim spremembam v začetku je igra v prvih začetnih urah zelo vznemirljiva in so res nadgradil samo zgodbo in senzacije ob igranju. ko sem prvič vklopil igro sem se v trenutku potopil v svet Midgarda in si nisem želel prenehati z raziskovanjem.

Za vse igralce, ki si želijo spomin osvežiti je dodana tudi možnost recap zgodbe iz prve igre. To se mi je zdelo pomembno saj je minilo že kar nekaj časa med obema igrama in marsikdo je že malo pozabil na določene dogodke oziroma delom zgodbe iz prve igre.

Začetnih nekaj ur igranja se kar hitro razvija in opazimo velike korake, ki sta jih naredila tako Kratos kot Atreus. Psihološko sta se spremenila iz prve igre in sta postala na nek način še bolj povezana. Čeprav Kratos še zmeraj nekako na čuden način izkazuje ljubezen svojemu sinu, se opazi da se trudi in največ od vsega želi njegovo varnost. Pomembna je tudi povezanost med prijatelji in to se lepo odraža tudi v nadaljevanju zgodbe. Ugotovimo, da si Atreus resnično želi razkriti določene skrivnosti in to tudi prične delati pa čeprav skrito pred Kratosom in s pomočjo določenega prijatelja.

Biti del pustolovščin Kratosa in Atreusa je nekaj zares posebnega. Santa Monica je dobro naredila story telling kajti vsak trenutek igre se ti zdi, kot, da z njima sodeluješ. Redko se zgodi, da se samo sprehajaš po zemljevidu in si karakterji ne pripovedujejo zgodbe iz preteklosti. Kar mi je zelo všeč, ker ti ni nikoli dolgčas in tudi monotono ne postane.

Kar se tiče zemljevida in različnih regij lahko povem, da so me vizualno zelo navdušila. Začnemo v Midgardu v že poznanem kraju kjer živita Kratos in Atreus. Za razliko od prve igre se opazi, da je prišla močna zima (Fimbulwinter), področja so zaledenela in snežno obarvana. Kar daje igri nov pridih in te res pripelje vse bližje Ragnaroku. Kljub zimi se v začetnih nekaj urah premaknemo v mesto škratov, ki za razliko od našega doma ni zasnežena. V iskanju Tyra se soočima z nekaj že znanimi sovražniki in tudi nekaj manj znanimi oziroma novimi.

V igri nas še zmeraj čakajo in pričakujejo različni collectibelsi. Od različnih skrinj, ki nam ponujajo različne nadgradnje orožju, do možnosti pridobitve jabolka za povečanje maksimalnega življenja. Nazaj so se vrnili tudi Odinovi krokarji, ki si jih vsaj jaz nisem preveč zaželel. Že v prvi igri so mi delali probleme, da sem jih vse našel za trofejo. Ampak upam, da izkušnje iz prve igre pripomorejo k lažji najdbi le teh v nadaljevanju.

V igro je bilo dodano tudi več mobilnosti, ki nam olajša potovanje iz točke A do točke B. Na višje položaje lahko sedaj pridemo z graplanjem. Implementirano je bilo še marsikaj drugega, ki pa še ne smem izdati. Atreusov lok in tudi Atreus sam pridobiva vse več nadgradenj oziroma so možnosti večje, kakor v prvi igri. Ima možnosti tudi dejansko malo bolj vplivati na sam potek bitk in se mi zdi veliko bolj uporaben v Ragnaroku.

Borba v igri je že vsem poznana. Nekih ogromnih razlik ni, kar je po eni strani vsaj zame pozitivno. Lahko rečem, da bo že v začetku dokaj veliko bojevanja. Tako smo tudi skorajda začeli igro z veličastno borbo z Thorom. Moram reči, da me je tale hitrost malo presenetila ampak daleč od tega, da ni prijala. Bitka je bila….nasilna milo rečeno. Imeli smo tudi nekaj mini boss bitk, ki so kljub temu težki nasprotniki še posebej če igrate na višji težavnosti. Za razliko od prve igre pa tukaj začnemo z obojim orožjem. Tako sekiro kot tudi blades of chaos. In že tukaj nam pove, da bodo sovražniki že od samega začetka zanimivi in raznoliki.

V igro je implementiranih 5 različnih težavnostnih stopenj. Od najlažje za tiste, ki bi radi uživali v zgodbi in sovražnike uničili brez večjih težav, pa vse do ”give me god of war”, ki pa definitivno ni za tiste, ki niso pripravljeni več časa porabiti za samo pripravo na bitke in ocenjevanje vsakega koraka. Kajti ta težavnost vam bo kaj hitro pokazala, da brez predpriprav žal ne bo šlo oziroma bo zelo težko.

Kar se tiče grafičnih možnosti naj bi igra na PS5 omogočala vse do 120fps kar je res nekaj neverjetnega. Jaz osebno vedno igram na načinu, ki spodbuja bolj gladko igro pa čeprav zaradi tega izgubim malo kvalitete v sliki.

Tekom mojega sedaj že približno 9 urnega preigravanj, uničevanja, raziskovanja in ubijanja sem ugotovil, da z vsako dodatno minuto in uro, ki jo preigram sem samo še bolj investiran v zgodbo. igra je veličastna in ponuja še veliko več dobrega. Kljub temu, da je do izida še dobra 2 tedna moram priznati, da je igra odlično optimizirana že sedaj in res nisem imel niti enega problema oziroma, da bi opazil kakšne frame drope ali pa glitche.

Za vse, ki vas bo zanimal polni Review igre bo le ta na voljo 3. novembra.

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Zver za 4K gaming. Nvidia RTX 4090 recenzija

Next Post

Hogwarts Legacy – PS5 Recenzija

Related Posts