DEMON SOUL’S – SOULS RESSURECTED

Sledi nam na Twitterju: https://twitter.com/pBytesi
Sledi nam na Instagramu: https://www.instagram.com/pbyte.si/

Demon’s Souls

Po dolgih 12 letih smo dobili eno najbolj zaželjenih remakov za novo generacijo konzol. Po tem, ko so v letu 2018 ugasnili serverji od prvotne igre je bilo upanja za novo igro vse manj. Toda Bluepoint games, ki je bila tedaj najbolj znana po remake igri Shadow of the Colossus, je igro vzela v svoje roke in vam lahko povem, da so naredili pravo lepotico med igrami. Tako grafičnost kot tudi igralnost je vrhunska.

Zgodba igre ostaja enaka. Po kratkem uvodu začnete igro v Boletariji, kraljestvu v ruševinah. Del sveta je preplavila brezbarvna megla, ki se še naprej širi. Vzrok vsega skupaj so ljudje, ki so začeli uporabljati prepovedane magije, ki se imenujejo Soul arts. Zaradi tega so nehote prebudili dremajočega demona po imenu “The Old One”. Manjši demoni so preplavili dežele in za njimi puščali kaos. Ste zadnje upanje na svetu, katerega naloga je ustaviti širjenje megle in premagati demone.

Dodatki ter odličnost še izboljšanih stvari

Svet igre je razdeljen na ravni, do katerih lahko pridete z tako imenovanimi “archstones”, ki so povezani z nekim glavnim centrom imenovanim Nexus. To je nekaj podobnega kot Firelink shrine v Dark Souls 3. V nexusu se bodo zbirali vendorji in razni NPCji, ki jih boste spoznali na različnih nivojih tekom igre. Vsaka raven oziroma svet je razdeljena na podnivoje in v vsakem podnivoju vas čaka “boss” in “warp point” oziroma točka, ki vas popelje na drugi del sveta oziroma nazaj v nexus. Svetovi so tematsko razdeljeni. Imamo: srednjeveški grad, grozljiv stolp, rudarsko mesto, mrzlo vetrovno deželo in seveda strupeno močvirje. Vsak svet je specializiran za določene materiale in sredstva za nadgradnjo. Na primer rudarsko mesto je najboljše mesto za nabiranje materialov. Grozljiv stolp pa je kraj, če se želite specializirati za magijo.

Seveda za večino igralcev je umiranje v igri neizogibno saj je Demon’s Souls do roba napolnjena z grozljivimi bitji in okoljskimi nevarnostmi, ki si obupno želijo, da umrete. Potovanje po zatiralnih ravneh igre zahteva potrpljenje in vas nagradi za analizo nasprotnikov in preučevanjem okolice med oziroma pred combatom – da le ne naredite napačne poteze kajti, če umrete boste imeli le eno priložnost, da si nazaj priborite vse spuščene duše. Vaš cilj je, da zmanjšate možnosti smrti tako, da se naučite dobro vzdrževati vzdržljivost med tem, ko napadate, se umikate ter blokirate napade. Toda ne glede na to, kako močno se trudite ne umreti je igra Demon’s souls neusmiljen naslov, ki bo kaznovala vsako napako.

Kot smo že omenili Bluepointu remakei niso tuji, kar smo lahko opazili pri Shadow of Colossus, ki je bila grafično zelo polepšana. Z Demon’s soulsi so šli pa še korak dlje in  se odločili za drugačen pristop pri ponovitvi te klasike. Osredotočili so se predvsem na obnovitev celotne igralnosti. Posodobili so premikanje kamere, dodali nekaj animacij za napade ter spremenili štirismerno gibanjem z vsesmernim gibanjem. PS5 je zmožen poganjanja te igre ali v 4K/30 fps ali pa v 2k/60 fpsa če si želite malo več “gladkosti” v gameplayu.

Zvok v igri

Seveda ni bilo spremenjeno samo to. Spremenili so še zvok oziroma vokale, dodali nekaj še dodatnih animacij, grafičnost se je polepšala ter male spremembe pri uporabniškem vmesniku. Kljub vsemu je pa to še zmeraj stara dobra Demon’s souls igra, ki smo je vajeni iz PS3 konzol. Vse skupaj se začne z izdelavo lastnega karakterja, izbiro razreda (royalty, knight, barbarian,…) ter z mini tutorialom, ki je dokaj hitro konec, ko preminete in postanete samo duša. Nič novega kajne? Sovražniki se obnašajo popolnoma enako, kot so se na originalni igri, vsi koristni predmeti še vedno sedijo na isti lokaciji, tako, da lahko rečemo, da se v tej smeri igra ni popolnoma nič spremenila. Zaradi pomanjkanja sistemskih sprememb je to odlična izbira igre oziroma izkušnja tako za novince kot za veterane, ki so igro preigrali večkrat. Novinci bodo lahko priča surovi viziji izvirne Demon’s Souls, ki je bila vnesena v moderno dobo, medtem ko bodo veterani lahko občudovali najmanjšo enakost igre, ki dokazuje koliko truda in zavzetosti je moral Bluepoint pokazati, da so izboljšali prvotno vizijo FromSoftware.

Zavzetost in trud se pokažeta predvsem v vizualnih elementih igre. Bleščeči učinki, ki se pokažejo predvsem okoli čarobnih napadov so videti perfektno ter sijoči kamni v globinah igre, ki je zelo prijazna do človeških oči. Ni pomembno ali igrate na “performance modu” ali pa na “cinematic modu” v vsakem primeru je igra prelepa. Osebno imam rajše performance mode zaradi “smoothnesa”, ki ga pripelje 60fpsa. Če želite pokazati kako lepe lahko in bodo izgledale igre nove generacije pokažite gameplay od Demon’s soulsov, ne bo vam žal.   

Kar v igri pride tudi do izraza je novi zvočni posnetek. Delo orkestra se lepo dopolnjuje z igro in dogajanjem v njej, dopolnjuje pa tudi “Boss battle”, ki te lahko že brez glasbe povsem prevzamejo. Lahko samo rečem, da je to orkestralna glasba, ki si jo tako uspešna igra zasluži. Kadar pa igra ne predvaja glasbe pa nam samo okolje znotraj igre prinese zvoke iz kulise, ki vzpostavijo otipljivo vzdušje okoli nas samih, ki smo povezani z igro. Ne glede na to ali gre za krike letečih sovražnikov ali pa za ropotanje v daljavi, se zvočna zasnova Demon’s souls igre močno zasidra v vaše možgane. Novi 3-D zvok omogoča tudi vznemirljive občutke, ko se recimo izognete puščici je bila tako blizu, da bi se skorajda lahko zakleli, da je zapihalo, ko je šla mimo vas.

Zaključek

Kljub vsemu si težko predstavljam, da bi lahko bila igra kakorkoli še dodatno izboljšana. Sliši se odlično, igralnost je odlična ter grafičnost je perfektna. Odličen remake s katero je Bluepoint pokazal ogromno spoštovanja do originalne igre na PS3.

(+) Vrhunska igralnost
(+) Lepota sveta ter odličnost glasbe
(+) Nobenih loading timeov


(-) Lahko bi malo izboljšali UI

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Za vas smo testirali PlayStation 5! Ali nas je prepričal?

Next Post

CYBERPUNK 2077 – O ZGODBI

Related Posts