Balan Wonderworld – Recenzija

Pa je prišel čas, da podamo svoje mnenje še o igri ki je bila narejena v sodelovanju Square Enix in Arzest studija za založnika Sqare Enix . Gre za igro katere direktor je Yuji Naka bolj poznan kot soustvarjalec legendarne igre Sonic the hedgehog. Pa poglejmo kaj nam igra prinaša.

Igra ima okoli 80 različnih kostumov kjer vsak kostum ponuja svoje posebne moči. Ali je to super skok, lebdenje, boksanje ali pa le postanite škatla? Ja prav ste slišali. BoxFox kostum ponuja možnost, da se spremenite v škatlo in še to ne takrat ko vi želite pač pa ko njemu zapaše. Res.. izvirno..


Karakterji naj bi bili taktični saj vsak kostum s svojo močjo pomaga na določenih stopnjah po mapi a kaj, ko je igranje res osnovno. Gre skorajda za igro ” enega gumba ” to je seveda akcijski gumb ki uporabi vašo posebno moč. Še sam skok ne deluje na vseh kostumih pa čeprav je to neka osnovna sposobnost ki bi morala biti dostopna. Otroke bo igra sicer zaposlila a koliko časa jim bo to zanimivo vam ne znamo povedati.

Svet je zgrajen iz 12 različnih map katere se res precej razlikujejo tako grafično kot tematsko. Vse okoli igre je bizarno. Iskreno nam zmanka besed, da bi to doživetje sploh lahko opisali. Nabirajte stvari, odklepajte kostume, hranite ptice z kristali in odklepajte kipce. Ko zaključite mapo s tem, da premagate glavne hudobce napredujete v naslednji svet kjer skozi odrezane scene prikažejo del konteksta, ko je le ta že pozabljen. Lahko rečemo, da so glavni hudobci raznoliki in so edini ki dodajo neko novost in zanimivost v igro samo vse ostalo je free roam brez moči, da bi te povlekel vase.

Pohvale damo lahko karakter designu in zasnovi glasbe ki je solidna. To pa je tudi vse kar res lahko pohvalimo v igri. Sama igra pa je dejansko boring in brez prave vsebine bolj namenjena otrokom kot gamerjem. Kle pa tam so v igri uganke katere bi znale biti prenaporne za otroka a na srečo ne vplivajo na napredovanje skozi levele.

Igra nas res ni navdušila in ravno iz tega izhaja naša ocena. Igra je ” OK ” za zabijanje časa katerega boste zapravili kar nekaj, saj je celotna igra bolj kot ne nejasna, brez smislne zgodbe in z podpovprečno mehaniko. Edina stvar katero lahko pohvalimo je trailer, hype in seveda zasnova map kjer se skriva kar nekaj skritih kotičkov, prehodov itd.. Igro po redni ceni žal ne moremo priporočati, če pa jo boste kje našli za približno 20€ pa jo le vzamite in sprobajte, da ne izpade kot da delamo igri krivico.

Naša ocena

Naša ocena
4 10 0 1
n
n
4/10
Total Score
Passably
Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

EXCLUSIVE INTERVIEW WITH ROK JESENIČNIK – Co-founder and CFO at Gamex studio developer of SIMPOCALYPSE

Next Post

Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown – recenzija

Related Posts