Alan Wake Remastered – Recenzija (PS5)

Po dolgih letih čakanja je končno z nami Alan Wake Remastered! Igra se je prvič pojavila leta 2010 izpod rok Remedy Entertainment studia. Igra je prejela več različnih nominacij za (najbolšo zgodbo, dovršenost glasbene podlage, izvirnost glasbe, najbolšo igra za xbox360, najbolšo zgodbo in pa najbolšo pustolovščino leta 2010). Sedaj pa si oglejmo gameplay remastered verzije igre.

Alan Wake Remastered je igra z edinstveno izkušnjo. Gre za mešanico pustolovščine in psihološke srhljivke ki bo še takega junaka postavila na rob sedeža. Igra se odvija s točno določenim potekom scenarija in sicer vsaka od epizod je sama po sebi deljena na predstavitev, preobrat in vrhunec kar pa napravi igro svežo skozi celi gameplay. Igra nam ponuja elemente kot so raziskovanje, preživetje in strah. Dolžina igre je za okoli 20ur odvisno od načina igranja in dosežkov ki jih želite zbrati. Da ne pozabimo omenit, da remastered verzija vsebuje tudi oba dlcja in sicer the signal kot tudi the writer.

Zgodba govori o najbolj prodajanem pisatelju Alanu ki je pri pisanju zadnje novele naletel na pisateljsko blokado. Njegova žena Alice v upanju, da Alan pridobi nazaj motivacijo in inspiracijo za pisanje vzame skupaj z Alanom dopust v manjšem mestu Bright Fall. Dokaj hitro Alan naleti na nadnaravni pojav ki poskrbi, da njegova napol napisana novela oživi in ga poskuša ubiti. Skozi zgodbo vidimo, da je Alan mentalno v zelo temačnem stanju kar se tudi odraža v noveli s katero se bori. Dokaj hitro se pokaže, da sami naboji ne bodo najbolj efektivni pač pa bo Alan potreboval več kot le fizični napad. Alan se skozi igro lahko izmika stvorom a to je žal tudi njegova edina obramba. Res je, da je svetloba njegova najbolša prijatelica a žal ni vedno na voljo kandelaber kjer bi nas njegova svetloba pozdravila. Prav tako naša baterijska svetilka nima neomejen čas delovanja in nas ne more vedno braniti pred nevarnostjo saj ko se izprazni ji je potrebno zamenjati baterije ali pa počakati, da se sama napolni. Potem pa imamo tu še revolver s katerim oslabljenim sovražnikom lahko dejansko škodujemo in jih premagamo.

Grafika je dobila preobrazbo. Boljše teksture, boljši modeli, lepša pokrajina in seveda 4K resolucija. Edino kar me pa ni prepričalo so modeli ljudi in animacije katere so bile dodelane le malenkost in mislim, da je tu še kar nekaj prostora za izboljšavo. Igra na žalost ne podpira ray tracing tehnologije se pa zato lahko pohvali z dual sensovo haptic feedback podporo ki poskrbi, da se z igro bolj povežemo.

Easter eggsi so v igri predstavljeni v obliki QR kod. Te kode boste srečevali med igro in dejansko jih lahko v resničnem svetu tudi poskenirate kar vas bo vodilo na razna spletna mesta kjer boste o igri izvedeli še kakšno stvar več kot pa je predstavljenega v igri.

Na kratko lahko povemo, da je igra fenomenalna saj uspe zajeti vse kar je v originalu in s posodobljeno grafično podobo lahko rečemo, da igra res zažari v svoji polni podobi. Zgodba in posodobljena grafika skupaj s 4K resolucijo prikažejo igro v popolnoma novi luči. To je tudi razlog, da igro ne priporočamo samo novim igralcem ampak tudi veteranom ki so preigrali original igro iz leta 2010. Igro smo tako ocenili z oceno 8 saj je res vredna časa in denarja. Če želite igro kupiti lahko svojo kopijo najdete tudi na Balix.si

Naša ocena

Naša ocena
8 10 0 1
8/10
Total Score
Very good

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Life is Strange: True Colors – PS5 Recenzija

Next Post

Football Manager 2022 RECENZIJA

Related Posts