Sonic Frontiers – PS5 Recenzija

Odprta igra Sonic Frontiers vam ponuja skoraj vse kar bi si želeli od iger Sonic. Hkrati pa je tega mogoče malo preveč. Preveč različnih stvari na kupu, ki na koncu naredi igro zmedeno in hitro nezanimivo. Ponuja ogromno borbe, skakanja, šprintanja sem ter tja, kar pa vsaj za mene osebno ni bilo ravno zabavno. Kaj hotro se lahko zgodi, da greste prehitro, težje kontrolirate Sonica in lahko ne zadaneš točke, ki si jo želel. Sonic frontiers je upam, da samo začetek nekaj boljšega, kar bi nam lahko Sega ponudila.

Igra vam razlaga zgodbo o že izumrli rasi in vas v približno 20-25 ur dolgi zgodbi pripelje do zaključka. Igra nima neke zanimive pripovedi zgodbe oziroma je le tega v velikem pomanjkanju. Spoznali bomo tudi novega sovražnika, ki pa za nekatere ne bo ravno to, kar smo si želeli oziroma zamislili. Vsi zapleti in razpleti zgodbe, ki jih je mogoče videti v igri so med seboj zelo nepovezani in med njimi ni velike zanimivosti. Hkrati pa zgodba omogoča nekaj zabavnih in zanimivih trenutkov, ki nekako olajša celotno igranje igre.

Šprintanje po odprtih otokih je hkrati zelo zanimivo in en boljših delov igralnosti, hkrati pa vam da vedeti, da če ne boste natančni s kontrolami, da boste kaj hitro zapadli v kakšen prepad. S časoma lahko odklepate razne trike, ki vam pomaga pri premagovanju sovražnikov in raznih “mini iger” tekom vašega igranja. Hkrati pa tek postane eno od vaših najmočnejših orožij, kar ni nenavadno glede na to, da je to igra o Sonicu. S tekom igre lahko tudi dvigujete vašo maksimalno hitrost z nabiranjem obročov. Začetki so dokaj počasni pa čeprav ste Sonic, ampak že kaj kmalu boste to hitrost lahko nadgrajevali in boste občutili razliko.

Borbe z vodji so zelo napeti in zanimivi. Ponavadi so to ogromne napredne konstrukcije iz raznih nepoznanih kovin, ki jih moramo premagati. Imeti je treba občutek za čas kdaj napadati, s kakšnimi napadi in kako se umakniti njihovim napadom. Poleg te vodij imamo pa še ogromne velikane, ki se prikažejo na koncu vsakega otoka in take borbe bodo v vas vzbudile vznemirjanje in adrenalin. Bodo najtežje borbe v celotni igri.

Eden od bolj zabavnih delov so portali, kjer lahko izkusite adrenalinsko vožnjo po različnih ravneh in platformah. Z izpolnjevanjem dodatnih nalog, lahko odklenete do 4 ključe, ki vam bodo omogočili dostop do diamantov kaosa. Diamanti kaosa so zelo pomembni za igro, da se boste potem kasneje lahko borili z vodji in ogromnimi titani.

Glasovno igranje in zvočna podlaga sta dokaj negativni točki v igri. Glasba nekako ne ustreza igri in zveni precej “meh”. Hkrati pa vizualno igra ne presega nekih novodobnih norm zaradi katere bi bili lahko navdušeni. Okolica je brez nekih večjih podrobnosti in celotno prelivanje iz enega okolja v drugega je čudno.

Sonic Frontiers je akcijska pustolovščina, ki se želi približati starim igram na novodoben način. Žal vse skupaj ni ravno impresivno ampak kvečjemu samo neka srednja žalost. V igri je ohranjenih kar nekaj stvari iz starih iger, ki nas s spomini nekako popelje v preteklost in nam ponuja dodatno energijo, da še naprej raziskujemo prostran svet Frontiersa. Velika območja, ki so nam na voljo za raziskovanje so zanimivo narejena ampak preveč vizualno bleda. Igra je dobra ampak ne odlična, je zabavna ampak ne dovolj, da bi se osebno povezal in užival v igri.

7/10
Total Score
Good

Total
0
Shares
Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Previous Post

Zver za 4K gaming. Nvidia RTX 4090 recenzija

Next Post

Hogwarts Legacy – PS5 Recenzija

Related Posts